
Trénink:
Odvážlivcům, které neodradil článek začínáme a kteří chtějí poznat tvrdé stránky breaku poradíme, jak začít trénovat. K tréninku si připravte pohodlné oblečení např.: tepláky, šusťáky, mikinu, volné tričko (spíš něco staršího, protože opravdu není dobrý přijít domů v roztrhaných věcech za několik tisíc korun) a nějaké ty tenisky (nic těžkého). Dost dobrý je mít zpevněné zápěstí a třeba si vzít nějaké chrániče (lokty, kolena). Trénovat můžete téměř všude (betonové plácky, hřiště, parky, U rampy, kdekoliv kde se vám bude líbit), ale nejlepší je tělocvična, protože dobrý povrch a třeba na airfreezy nebo backflipy si můžete vzít žíněnku. Nejlepší je trénovat ve více lidech, protože Vám pomůžou s některými tríčky a pokud už něco umí, tak Vám přinejmenším poradí co a jak dělat nebo co děláte špatně a jak to zlepšit nebo Vám aspoň dají inspiraci.
Krutá pravda:
Jak už jsem zmínil, breake dance není pro každého a má hodně temných stránek. Téměř všechny věci, které děláte Vám ničí tělo. Budete mít velké problémy s klouby, bolesti zad, natažené svaly a hodně věcí (skoro nic) se nedá naučit napoprvé, takže modřiny, vykloubený části těla nebo dokonce zlomeniny bývají velmi časté.
Soutěže:
Samozřejmě jako každý jiný sport má i breake dance různé soutěže, tituly a ocenění. Můžete se zajet podívat například na B-boy battle style nebo na Zlom se v pase a pokud si myslíte, že na to máte, tak není problém si to vyzkoušet. A pokud Vás zajímá spíš světová úroveň, tak se můžete jet podívat na BOTY (Battle of the year) a tam už určitě nebudete chápat co ty lidi dokážou.
Консультація психолога онлайн
(Edwardtaite, 17. 12. 2024 12:23)